Altcointurk  

Geri Git   Altcointurk > > >

Seçenekler Stil
02.Şubat.2019, 13:40   #1
gpuminer
Genesis Block

gpuminer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konular: 3
Tecrübe Puanı: 0
gpuminer is an unknown quantity at this point
Standart ekran kartı (gpu mining) madenciliğinde kullanılıan işletim sistemleri

windows ortamında madencilik Windows 7 ve 8 de 4 ten fazla ekran kartı ile sorun yaşayabilirsiniz. registery ayarları ile sorunu ortadan kaldırır ve 6 ekran kartına kadar kullanabilirsiniz.

simple mining Bu yöntem madencilikte hem sizi yüksek maliyetlerden kurtarıyor hemde uzaktan yönetime olanak sağlıyor. Hoş tabi ssd hddlere para vermeyip 80gb 2. el bir hdd alsanızda masrafı kısmış oluyorsunuz ama hem flash belleğin sağladığı hız hem Os versiyonunun hızı(değiştirilmiş ubuntu versiyonu) hemde sistemin size sağladığı kolaylıklar (oc,fan ayarı,uzak yönetim) extra güzellikler arasında. Sitesinden indireceğimiz Simplemining OS’ u flash diskimize HDDRawCopy programıyla gömüyoruz. Flash diskimiz minimum 7gb olmalı.

Flash diskime indirdiğim imageyi gömdükten sonra anakarta bağladım.

Pcyi çalıştırdığımda kendi Os sürümüyle birlikte açıldı. Tabi belki sizin anakart üzerinden boot ayarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Boot ayarlarını yaptıysanız saniyeler içinde düzgün bir şekilde açılacaktır.
https://simplemining.net üzerinden sisteme giriş yaptığımda makinamın ekrana geldiğini ve çalışmaya başladığını gördüm. Tabi birde ilk önce site üzerinden giriş yaptıktan sonra miner ayarlamalarınızı yapmanız gerekiyor.
Kaydet dediğimde miner otomatikman kendini resetliyor. Yeni ayarlarla başlıyor tekrardan. Sitedeki panelinizde dashboard bölümünden riginizin kontrollerini sağlıyor hatta oc yapabiliyorsunuz.
kurulum video linki https://www.youtube.com/watch?v=cOdPE12fUlo

hiveos HiveOS sizin ve ekibinizin madencilik ekipmanlarımızı izlemesini ve yönetmesini sağlayan ubuntu tabanlı bir yönetim platformudur. Hiveos Tüm AMD ve Nvidia GPU platformları ve Bitmain ASIC’leri (S9, A3, D3, L3 +) tek bir yerde kontrol edilebilir, çeşitli ayarlar yapılabilir.

Hiveos içerisinde wallet, overclock, watchdog ve rig ayarlarını tamamen performans artışına elverişli ayarlar yapılabilmektedir.
windows kullanıcıların çeşitli hatalara maruz kalması durumunda hiveos en iyi seçenek olarak karşımıza çıktı.
simple mining kullananlarda çeşitli ayarlamalar performans artışları yapabilmektedir ama hiveos daha kapsamlı ayarlar ve stabilize sunmaktadır. kendi web arayüzünden kullanıcı adı ve şifrenizi girerek yönetim paneline erişebilirsiniz, kullanması kolay bir arayüz ve tüm ekipmanlarınızı (rig) çevrim içi olarak anlık değerlerini performanslarını, elektrik tüketimlerini sıcaklık değerlerini, fan hızlarını anlık olarak gözlemlemenizi ve kontrol etmenizi sağlayan ubuntu tabanlı bir işletim sistemidir.

hiveosu Bilgisayarınıza indirip bir USB belleğiniz içerisine ihtiyaç duyulan iso yazma programları ile formatına uygun olarak yüklemeniz yeterli olacaktır.
Çeşitli miner yazılımlarını içerisinde bulunduran hiveos sonradan içerisine miner eklene bilme gibi bir durumda yakın zamanda ortaya çıktı. örnek vermek gerekirse Lyra2z algoritmasını mine edebilmeniz için txd miner entegrasyonu yapıldı.
kurulum video linki https://www.youtube.com/watch?v=DJkAZLsmAkQ
gpuminer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
bir, çeşitli, flash, hiveos, miner
User Tag List

Seçenekler
Stil